Obecné informace: Tento stromek vám bude plodit granátová jablka. Nejčastěji kvete poměrně velkými červenými květy. Jeho listy jsou zelené, na podzim opadávají, avšak neukazují typické podzimní barvy.
Náročnost: Malá
Vhodné umístění: Granátovník je typická pokojová bonsai. Potřebuje dostatek teplého slunečního záření, proto ji umisťujte do pokojů orientovaných na jih. Pokud ji pěstujete venku, přes léto ji dejte na prosluněné místo, v zimě ji přemístěte ideálně do skleníku.
Teplota: ideální teplota pro granátovník je zhruba pokojová teplota, což je kolem 20 °, snese nižší teploty, přežije dokonce i mírné mrazy (až do -10 °C), přesto ji raději dlouhodobě nízkým teplotám nevystavujte. Pochází ze subtropického podnebného pásu.
Zalévání: Granátové jablko zalévejte, když začne schnout jeho půda. V období, kdy kvete, a také v létě, potřebuje vody více než obvykle. V zimě udržujte půdu trochu vlhkou. Vyhněte se zalévání vápenatou vodou.
Zemina: Stromek si bohatě vystačí s klasickým substrátem pro bonsaje. Půda by měla dobře prosychat.
Hnojení: V období růstu hnojte bonsai organickým hnojivem jednou za čtyři týdny. Nehnojte v období, kdy granátovník kvete.
Upravování: Bonsai přesazujte jednou za dva až tři roky brzy zjara. Zastřihávejte a drátujte nejlépe v zimě, když vám v cestě nestojí listy. Hlídejte, aby na granátovníku nezrálo příliš mnoho plodů, jelikož to strom oslabuje. Granátové jablko má přirozeně zatočený kmen, proto můžete bonsai nechat růst jen tak, anebo zkuste například polovzpřímený či vzpřímený styl